O MNĚ

Toto je můj příběh, a jak to vše začalo ... 🙂

Mnoho lidí se mne dotazuje: - „jak jsem se ocitl v této profesi?“ Odborníka na Tradiční čínskou medicínu a maséra – terapeuta. Já? Vystudovaný stavební projektant?

Má odpověď je vždy jednoduchá a domnívám se, že i logická. 🙂

Od roku 1993 jsem se velmi aktivně věnoval bojovým sportům, a právě tyto sporty se staly základem pro moji vášeň a životní cestu.

Zlomový bod nastal v roce 1993, když jsem si koupil knížku „Akupresura v teorii a praxi“.

Tehdy mým cílem bylo zjistit co nejvíce o bodech vyskytujících se na lidském těle, které při působení tlaku nebo při úderu vyvolají u případného útočníka prudkou bolest nebo ztrátu vědomí a vyřadí útočníka z boje.

Velké překvapení pro mne byla skutečnost, že tlakem na určité body mohu lidem nejen ublížit, ale především pomoci a tak jsem začal první akupresurní techniky zkoušet na mámě, samozřejmě ty které pomáhají. 🙂

Moje máma byla od mých 9 let v invalidním důchodu, a proto se stala ,,ideální kandidátkou,, na první akupresurní terapie a masážní techniky, - pokud by se to tak dalo nazvat a sděluji, že je to velmi odlehčeně řečené 🙂

Masážní techniky a akupresura bodů, by se v té době, spíše dala nazvat směsicí všeho co mě napadlo a co jsem si zapamatoval po přečtení knížky. Nicméně, už v té době, jako absolutní amatér a laik, zaznamenal v některých případech pozitivní přínos, například ústup bolesti.

Nicméně, sdělení mojí mámy jsem do jisté míry přisuzoval její lásce ke mně a nikoliv k mým pokusům ji pomoci a ulevit jí od bolestí.

Nutně jsem potřeboval svoji vlastní zkušenost, která přišla brzy. Smrtelně jsem onemocněl, dostal jsem RYMIČKU… 🙂

No a jak si pomoci od takového problému? Inu napadla mne stimulace akupresurních bodů pro uvolnění průchodnosti nosu, a ejhle :-), problém šlo pohodlně řešit.

Co bylo ovšem v dané době to nejdůležitější? Moje vlastní zkušenost a tím vznikl zásadní posun ve vnímání akupresury.

Od akupresury to již byl jen malý kousek k masážím.

Jako jeden z mála jsem v 90-tých letech začal pít koktejly, jíst tablety pro sportovce a míchat si koktejlový prášek.

Jinými slovy, už v té době přísun většího množství zeleniny a ovoce byl pro mne nedostačující, a tak jsem svůj jídelníček obohatil o doplňky stravy.

Dovolte, abych v tomto bodě upozornil, že v letech 1991 – 1995 se prakticky nevyskytovali žádné koktejly ani doplňky stravy, které známe v dnešní podobě, a které si můžeme zakoupit kdekoliv v lékárně, drogerii, fitness centrech a u různých prodejců.

První seznámení s krabičkou plnou koktejlového prášku a tablet doplňující deficit vitamínů, minerálů, vlákniny apod. bylo prostřednictvím výrobků od společnosti Herbalife.

Samozřejmě jsem tímto byl neustále vystaven kritice, výsměchu a „dobrých rad,“ ať se raději pořádně najím, že jsem naletěl podvodu atd. – s odstupem času mohu sdělit DĚKUJI BOHU, ŽE JSEM NIKDY TAKOVÉ RÁDCE A CHYTRÁKY NEUPOSLECHL 🙂 🙂 🙂

Asi proto, že jsem nikdy nepatřil mezi lidi, kteří jdou s davem a slepě se vším souhlasí a neustále se podřizují tlaku svého okolí. Vytrval jsem ve svém přesvědčení a používal doplňky stravy každý den celých osm let.

Navíc jsem začal navštěvovat zahraniční semináře a přednášky lékařů, začal jsem se setkávat s předními odborníky na výživu, sportovní výživu a detoxikaci organismu. Neustále jsem si doplňoval chybějící informace, vzdělával se a tak tomu je dodnes.

Už ve svých 21 letech jsem pochopil co si mé tělo žádá a potřebuje. Nic mě nemohlo natolik odradit, abych přestal něco pro sebe dělat, protože jsem měl čím dál více a více vlastních zkušeností a začal jsem svému tělu více a především úplně jinak naslouchat. 

Společnost Herbalife mi sice v tomto směru dala velice slušné základy a jsem jí do dnešního dne nesmírně vděčný. 

ALE... 🙂

Čím více jsem se setkával s odborníky na prevenci zdraví, alternativní medicínu, tím více jsem slyšel o základech, které vyplývají z jednoho jediného pramene poznání a tou je Tradiční Čínská Medicína ( zkratka – TČM ).

Čínská a Tibetská medicína. Čína je, a bude kolébkou zdraví. Nejhlubší poznatky a základy čínské medicíny sahá až 5.000 let zpět. A Čína dodnes z moudrosti svých předků čerpá.

Na podzim roku 2008 jsem poznal Čínskou společnost zabývající se prevencí zdraví, detoxikací organismu, posilování vnitřních orgánů a regenerace organismu, a která v této oblasti čerpá ze starobylých receptur tradiční čínské medicíny. Tyto receptury jsou vládou Číny velice dobře a pečlivě střeženy, a proto je 50% společnosti ve vlastnictví Číny.

ROZHODL jsem se a zahájil úzkou spolupráci.

Zaměřil jsem se tedy výhradně na prevenci a posilování zdraví prostřednictvím tradiční čínské medicíny a rozhodl se, že každého vážného zájemce zasvětím do tajů tradiční čínské medicíny, masáží, čínských energetických cvičení, posilování a obnovy biologického pole.

Každý, kdo chce řešit prevenci zdraví a chce být součástí společné cesty, se se mnou může účastnit místních a mezinárodních konferencí TČM a neustále si zdokonalovat vědomosti, a především si upevnit své zdraví… 🙂

Pro více informací o Tradiční Čínské Medicíně - TČM zde.

MÁ VIZE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.