Specializuji se na detoxikaci a očistu organismu pomocí Tradiční čínské medicíny

Mnoho lidí se mne dotazuje, jak jsem se já, vystudovaný stavební projektant, ocitl v profesi odborníka na Tradiční čínskou medicínu, potažmo v profesi maséra - terapeuta?

Má odpověď je vždy jednoduchá a domnívám se, že i logická 🙂 

Jak to vše začalo...

Již od roku 1993 jsem se velmi aktivně věnoval bojovým sportům, a právě tyto sporty se staly základem pro moji vášeň a životní cestu. Zlomový bod nastal v roce 1993, když jsem si koupil knížku „Akupresura v teorii a praxi“.

Tehdy bylo mým cílem zjistit co nejvíce o bodech vyskytujících se na lidském těle, které při působení tlaku nebo při úderu vyvolají u případného útočníka prudkou bolest nebo ztrátu vědomí a vyřadí útočníka z boje.

Velkým překvapením pro mne byla skutečnost, že tlakem na určité body mohu lidem nejen ublížit, ale především také pomoci. A tak jsem začal první akupresurní techniky zkoušet na mámě, samozřejmě ty, které pomáhají 🙂

První pokusy

Moje máma byla od mých 9 let v invalidním důchodu, a proto se stala ,,ideální kandidátkou" na první akupresurní terapie a masážní techniky (pokud by se to tak dalo nazvat a sděluji, že je to velmi odlehčeně řečeno:)

Masážní techniky a akupresura bodů by se v té době dala spíše nazvat směsicí všeho, co mě napadlo a co jsem si zapamatoval po přečtení knížky. Nicméně už v té době, jako absolutní amatér a neznalec, jsem zaznamenal v některých případech pozitivní přínos, jako například ústup bolesti.

...Ačkoliv pozitivní reakce mojí mámy jsem do jisté míry přisuzoval její lásce ke mně a nikoliv k mým pokusům ji pomoci a ulevit jí od bolestí:)

Potřeboval jsem první zkušenost

Nutně jsem potřeboval svoji vlastní zkušenost, která přišla brzy. Smrtelně jsem onemocněl, dostal jsem RYMIČKU…:)  No a jak si pomoci od takového problému? Inu napadla mne stimulace akupresurních bodů pro uvolnění průchodnosti nosu, a ejhle:), problém šlo pohodlně řešit. Co bylo ovšem v dané době to nejdůležitější? Moje vlastní zkušenost. Tím vznikl zásadní posun ve vnímání akupresury, od které to byl již jen malý kousek k masážím.

Vyzkoušel jsem stravu vegetariánskou, a to v jistém období tepelně a v jiném období zase netepelně zpracovanou (syrovou). Jako jeden z mála jsem v 90. letech začal pít koktejly, jíst tablety pro sportovce a míchat si koktejlový prášek do vody nebo jej mixovat s banánem. Jinými slovy, už v té době přísun většího množství zeleniny a ovoce byl pro mne nedostačující, a tak jsem svůj jídelníček obohatil o doplňky stravy.

Dovolte, abych v tomto bodě upozornil, že v letech 1991 – 1995 se prakticky nevyskytovaly žádné koktejly ani doplňky stravy, které známe v dnešní podobě, a které si můžeme zakoupit kdekoliv v lékárně, drogerii, fitness centrech a u různých prodejců.

První seznámení s krabičkou plnou koktejlového prášku a tablet doplňující deficit vitamínů, minerálů či vlákniny bylo prostřednictvím výrobků od spol. Herbalife.

Nikdy jsem nedal na rady svého okolí

Samozřejmě jsem tímto byl neustále vystaven kritice, výsměchu a „dobrých rad,“ ať se raději pořádně najím, že jsem naletěl podvodu atd. S odstupem času mohu sdělit DĚKUJI BOHU, ŽE JSEM NIKDY TAKOVÉ RÁDCE A CHYTRÁKY NEUPOSLECHL:)

Asi proto, že jsem nikdy nepatřil mezi lidi, kteří jdou s davem a slepě se vším souhlasí a neustále se podřizují tlaku svého okolí. Vytrval jsem ve svém přesvědčení a používal doplňky stravy každý den celých osm let.

Navíc jsem začal navštěvovat zahraniční semináře a přednášky lékařů, začal jsem se setkávat s předními odborníky na výživu, sportovní výživu a detoxikaci organismu. Neustále jsem si doplňoval chybějící informace a vzdělával se. Ostatně tak je tomu dodnes.

Už ve svých 21 letech jsem pochopil, co si mé tělo žádá a potřebuje. Nic mě nemohlo natolik odradit, abych přestal něco pro sebe dělat, protože jsem měl čím dál více a více vlastních zkušeností a začal jsem svému tělu více a především úplně jinak naslouchat.

Společnost Herbalife mi v tomto směru dala velice slušné základy a jsem jí za to do dnešního dne nesmírně vděčný.

Setkání s Tradiční Čínskou Medicínou

Čím více jsem se setkával s odborníky na prevence zdraví, alternativních medicín, tím více jsem slýchával o základech, které vyplývají z jednoho jediného pramene poznání, a tím je Tradiční Čínská Medicína ( zkratka – TČM ).

Můj osobní zájem o znalosti z anatomie a správné pochopení mne zavedl až na operační sály, kde do současnosti pracuji.

Jak víme, Čína je a bude kolébkou zdraví. Nejhlubší poznatky a základy čínské medicíny sahají až 5.000 let zpět a Čína dodnes z moudrosti svých předků čerpá.

Na podzim roku 2008 jsem poznal Čínskou společnost zabývající se prevencí zdraví, detoxikací organismu, posilováním vnitřních orgánů a regenerací organismu, a která v této oblasti čerpá ze starobylých receptur TČM. Tyto receptury jsou pomocí moderní nano technologie zpracovány a sestaveny tak, aby je mohl používat každý. 

Rozhodl jsem se navázat úzkou spolupráci s pražským centrem Tradiční Čínské Medicíny.

Zaměřil jsem se tedy výhradně na prevenci a posilování zdraví prostřednictvím TČM a rozhodl se, že každého vážného zájemce zasvětím do tajů TČM, masáží, čínských energetických cvičení, posilování a obnovy biologického pole.

Každý, kdo chce řešit prevenci zdraví a chce být součástí společné cesty, se se mnou může účastnit místních a mezinárodních konferencí TČM, neustále si zdokonalovat vědomosti, ale především si upevňovat své zdraví…:)

Pro více informací a získání základních znalostí doporučuji KURZ Detoxikace.

Stáhněte si zdarma:

Příručka pro očistu a detoxikaci organismu 

Zajímá vás, co se v příručce dozvíte?
  • Zjistíte, jak postupují a fungují toxické látky a usazeniny na naše orgány.
  • Poznáte, proč vás bolí klouby, proč máte diabetes, proč vás trápí zažívání atd.
  • Zjistíte, jakým způsobem se vám lékaři snaží pomoci a kdo jim v jejich úsilí brání.
  • Získáte důležité odkazy, rady a postupy na cestě ke zdraví.